کد خبر 225417
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۴

هوای کلانشهر مشهد آلوده شد

هوای کلانشهر مشهد آلوده شد

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در چهاردهمین روز آبان ۱۴۰۲ در شرایط آلوده و وضعیت هشدار برای تنفس شهروندان قرار دارد.

به گزارش گروه استانی حیات؛ مهدی اله‌پور افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۰۷ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۱۰۲ نشان از آلوده بودن هوا و شرایط ناسالم برای شهروندان مشهدی است.

وی با بیان این که کیفیت هوا در مناطق هفت حوض، امامیه و ماشین ابزار در شرایط سالم است ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۰ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم و آلوده برای تنفس گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha