کد خبر 224582
۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵

حسینی: پاسخ روشن و قانع کننده به سوالات و شبهات، مورد تاکید رئیس جمهور است

حسینی: پاسخ روشن و قانع کننده به سوالات و شبهات، مورد تاکید رئیس جمهور است

معاون رئیس جمهور گفت: رصد هوشمندانه سوالات و ابهاماتی که توسط نمایندگان مجلس در خصوص اقدامات دولت مطرح می شود و پاسخ به موقع و متقن به آن را مورد توجه باشد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ سیدمحمد حسینی در بیست و نهمین نشست مسئولان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی به میزبانی وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به اینکه در ماه های پایان مجلس یازدهم به طور طبیعی نمایندگان بیش از قبل پیگیر اجرا و تکمیل پروژه ها و برطرف شدن مشکلات و کمبودها هستند، اظهار کرد: مطالبات به حق مردم که توسط نمایندگان مطرح می شود باید با جدیت  پیگیری شود، در عین حال در آستانه برگزاری انتخابات، مدیران باید چارچوب ضوابط و موازین قانونی را مد نظر داشته باشند.

معاون رئیس جمهور فعالیت های معاونان و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها را قابل تحسین و شایسته تقدیر دانست و با تشکر از زحمات ارزنده آنان گفت: مصمم هستیم  فعالیت همکاران محترم در قالب نمایشگاهی به اطلاع مسئولان کشور برسد تا در جریان سختی کار تلاش های دلسوزانه و خالصانه این عزیزان قرار گیرند و در همراهی با نظرات و مشاوره های آنان بیش از پیش اهتمام ورزند، برای نمونه اینکه از حدود ۲۶۰۰ سوال نمایندگان فقط ۲۹ مورد تاکنون در صحن علنی مطرح شده و طرح اولیه استیضاح های متعدد در سایه پیگیری های مجدانه برای متقاعد کردن نمایندگان و رفع شبهات در همان مرحله ابتدایی منتفی شده، کار کمی نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور تاکید دارند به سوالات و شبهاتی که در رسانه ها و سطح جامعه مطرح می شود، مدیران پاسخ روشن و قانع کننده دهند، لذا باید معاونان و مدیران پارلمانی با دقت مواضع و نکاتی که توسط روسا و اعضای کمیسیون های مجلس و نمایندگان مطرح می شود، رصد کنند و به ابهامات و شبهات موجود به سرعت و دقت، پاسخ دهند تا هیچ ابهامی در اذهان عمومی جامعه شکل نگیرد.

حسینی خاطرنشان کرد: بعضا در فضای مجازی مطالب خلاف واقع یا نسبت های نادرستی از قول مسئولان مطرح می‌شود که باید نسبت به این موضوعات نیز حساس بوده و به موقع و دقیق پاسخ داد تا تلقی نادرستی نسبت به دستگاهها شکل نگیرد. اگر موارد این‌چنینی توضیح و پاسخ داده نشود، یک خبر و یا تحلیل نادرست، تثبیت شده و مبنای اظهار نظرهای بعدی قرار می گیرد، مثلا اخیراً یکی از خبرگزاری ها ادعای نادرستی را درخصوص نیروهای شرکتی و کوتاهی سازمان اموراداری استخدامی به بنده نسبت داده بود که بلافاصله تکذیب و پاسخ داده شد.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس همچنین بر پیگیری و به نتیجه رساندن لوایح مهم و اولویت دار تاکید کرد و گفت: در مدت باقی مانده از مجلس یازدهم ضرورت دارد لوایحی که از اهمیت و اولویت بیشتری برخوردار هستند در دستور کار کمیسیونها و صحن علنی قرار گیرد و زمینه تصویب آنها فراهم شود تا مدیران اجرایی با مشکل مواجه نشوند.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در قتل عام مردم بیگناه غزه گفت: در ۱۵ مهر صهیونیست ها شکست نظامی و اطلاعاتی و امنیتی سختی در میدان نبرد متحمل شدند لذا حملات ناجوانمردانه ای علیه زنان و کودکان براه انداخته اند البته قطعا راه بجایی نبرده و چاره ای جز توقف بمباران ها ندارند.

وی تاکید کرد: صهیونیست ها در این حملات ددمنشانه اوج رذالت و خباثت خود را نشان دادند و دولت های غربی نیز ماهیت واقعی خود را در عدم پای‌بندی به حقوق بشر آشکار کردند، هر چند که جمعیت‌های قابل توجهی در این کشورها راه خود را جدا کرده و علی رغم موانع و مجازات ها، به خیابانها آمده و حق مردم فلسطین را فریاد زدند و قطعا فشار افکار عمومی جهان، آمریکا، اروپا و اسرائیل را وادار به توقف قتل عام مظلومان غزه خواهد کرد.

معاون رئیس جمهور همچنین از نتایج درخشان فرزندان ایران زمین در مسابقات پاراآسیایی، تجلیل کرد.

 در این نشست کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان نیز گزارشی از برنامه های وزارت متبوع خود در حمایت از ورزش قهرمانی و همگانی و برنامه ریزی های انجام شده برای حضور مقتدارنه در میادین مختلف ورزشی ارایه کرد.

وزیر ورزش همچنین حمایت جامعه ورزش کشور از مردم مظلوم فلسطین و غزه را همسو با ورزشکاران سایر کشورهای جهان مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: حمایت از مردم مظلوم فلسطین از اولویت‌های اصلی وجدان های بیدار بشری بویژه ورزشکاران کشورمان است لذا در میادین ورزشی انزجار از تجاوزات خصمانه رژیم صهیونیستی و نیز همراهی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش می گذارند.

در این جلسه همچنین سعدالله زارعی کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا و جبهه مقاومت، تحلیلی از آخرین تحولات میدانی فلسطین و مقاومت مردم غزه در برابر رژیم صهیونیستی ارائه کرد .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha