کد خبر 224569
۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۱

هشدار دیپلمات ایرانی درباره استفاده احتمالی رژیم صهیونیستی از تسلیحات شیمیایی

هشدار دیپلمات ایرانی درباره استفاده احتمالی رژیم صهیونیستی از تسلیحات شیمیایی

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در «سازمان منع سلاح‌های شیمیایی» طی نامه ای به «فرناندو آریاس» مدیرکل و «لوسیان فات» رئیس شورای اجرایی این سازمان درباره استفاده احتمالی رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شیمیایی در غزه هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ متن نامه نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به شرح زیر است‌؛ جناب آقای فرناندو آریاس مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی؛ جناب آقای لوسیان فاتو، رئیس شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی؛ این نامه را به شما می‌نویسم تا نگرانی جدی خود را در مورد موضوع نگران‌کننده‌ای پیرامون آنچه در حال حاضر در فلسطین اشغالی می‌گذرد، جلب کنم.

رژیم اسرائیل که عضو معاهدات سلاح‌های کشتار جمعی، از جمله کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی (CWC) نیست، ممکن است به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در غزه متوسل شود تا رکورد جنایات شنیع خود در کشتار فلسطینیان بی‌گناه را بشکند. این موضوعی هشداردهنده است.

ضروری است شورای اجرایی و دبیرخانه فنی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW)، به عنوان یک نهاد بین‌المللی که کارویژه اصلی آن جلوگیری از استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط هر کسی، در هر زمان و تحت هر شرایطی است، از نزدیک بر وضعیت کنونی در فلسطین، به ویژه هرگونه تهدید استفاده از مواد شیمیایی سمی نظارت داشته باشند. و آمادگی لازم برای اتخاذ اقدامات لازم در صورت نیاز وفق کنوانسیون داشته باشند.

شایان ذکر است که استفاده از این‌گونه مواد شیمیایی نه تنها ناقض کنوانسیون، بلکه تهدیدی جدی برای جان انسان‌ها، ثبات منطقه‌ای و امنیت جهانی به شمار می رود. بنابراین، ما از همه کشورهای عضو و دبیرخانه فنی می‌خواهیم که به فلسطین، به عنوان کشوری مسئول و متعهد عضو کنوانسیون، در برابر سلاح‌های شیمیایی کمک و حفاظت کنند.

با تشکر از توجه شما به این موضوع. من به تعهد شما به رعایت اصول مندرج در کنوانسیون و تضمین جهانی عاری از تهدیدات تسلیحات شیمیایی اطمینان دارم.

هشدار دیپلمات ایرانی درباره استفاده احتمالی رژیم صهیونیستی از تسلیحات شیمیایی

پیش از این وبگاه «میدل‌ایست‌آی» به مقل از منابع آگاه گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد زیر نظر نیروی دریایی آمریکا تونل‌های حماس را با گاز اعصاب پر کند تا با نفوذ به این تونل‌ها اسرای در دست حماس را نجات دهد.

یک منبع آگاه عرب در گفت‌وگو با این وبگاه فاش کرد: گروه‌های مقاومت فلسطینی انتظار دارند که اسرائیل به عنوان بخشی از حمله غافلگیرانه به نوار غزه، تحت نظارت کماندوهای نیروی دلتای آمریکا تونل‌های حماس را با گاز اعصاب و سلاح‌های شیمیایی پر کند.

رسانه‌ها همچنین گزارش داده‌اند رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر، از مهمات حاوی ماده ممنوعه فسفر سفید در حمله به غزه و همچنین جنوب لبنان استفاده کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha