کد خبر 224489
۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷

فرمانده کل فراجا:

سالانه چند صد تُن مواد مخدر کشف می‌شود/ لزوم برخورد جدی‌تر با معتادان متجاهر

سالانه چند صد تُن مواد مخدر کشف می‌شود/ لزوم برخورد جدی‌تر با معتادان متجاهر

فرمانده کل انتظامی فراجا با بیان اینکه سالانه چند صد تن کشفیات موادمخدر داریم، گفت: معتادان متجاهر باید سریع تر جمع‌آوری شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات؛ سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی فراجا در افتتاحیه کارگاه حرفه‌آموزی و ترک اعتیاد مهر سروش گفت: برخورد با معتادان متجاهر باید جدی‌تر شود و معتادان متجاهر باید سریعتر جمع‌آوری شوند.

وی در ادامه افزود: سالانه چند صد تن کشفیات موادمخدر داریم به اندازه‌ای که روح و روان مردم را آسیب می‌دهد؛ این کشفیات با عملیات اطلاعاتی، پلیسی و تعقیب و گریز انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی کشور تصریح کرد: اگر معتادان متجاهر جمع‌آوری شدند یعنی خوب کار کردیم ولی اگر هنوز وجود داشتند یعنی نمره منفی گرفتیم؛ هرچند ظرفیت این مرکز سروش چند برابر شده ولی باز امروز یکی از خبرنگاران فیلم کوتاهی نشان داد که چند معتاد در پیاده‌رو بودند و این یعنی باید بیشتر کار کرد.

سردار رادان تشریح کرد: از تیزبینی همه تشکر و خواستار قضاوت بیشتر داریم ولی باید به روزی برسیم که مردم در خیابان معتاد ندیده و از معتادان متجاهر آزار نبینند.

وی با اشاره به اینکه به سرعت به سمتی حرکت می‌کنیم که کمپ‌های ترک اعتیاد به مراکز توانمندسازی هم تبدیل شوند، بیان کرد: یکی از نقاطی که این استعداد تبدیل در آن وجود داشت همین مرکز سروش بود؛ جزو مراکز موفق در این زمینه است.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی کشور با اشاره به اینکه دوستان پیدا و پنهان در حوزه مبارزه با موادمخدر فعالیت می‌کنند، یادآور شد: همه افراد شناخته شده و حتی گمنام برای مبارزه با موادمخدر فعالیت می‌کنند.

سردار رادان با اشاره به اینکه بازگرداندن معتادان به جامعه، توانمندسازی آنها، خوشحالی خانواده و جامعه همه عمل جراحی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: این مرکز به زودی به شدت توسعه پیدا می‌کند؛ خیران و کارآفرینان بزرگی برای افزایش این ظرفیت فعالیت و همکاری داشتند که از آنها قول گرفتیم که ظرفیت اینجا تا سال آینده به هفت هزار نفر برسد.

وی با اشاره به اینکه هیچ چیزی نبوده که از دست نیروی انتظامی بربیاید و برای مبارزه با موادمخدر انجام ندهد، بیان کرد: یک اتفاق خیلی خوب در کنار افزایش ظرفیت این مرکز به هفت هزار در حال رخ دادن است که در ازای ساخت هر واحد اسکان معتادان متجاهر یک کارگاه تولیدی هم راه‌اندازی می‌شود تا کار توانمندسازی را برای آنها انجام دهیم.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی کشور اطهار کرد: معتادان متجاهر اول ترک داده شده و بعد هم با توانمندسازی و اشتغالزایی حقوق دریافت می‌کند؛ وقتی با سلامت کامل از این مراکز مرخص شوند به عنوان یک کارگر ماهر در جامعه فعالیت و بازار کار خوبی هم دارند.

سردار رادان هشدار داد: اگر کسی از این مرکز مرخص و دوباره به دامان اعتیاد برگشت و دیگر برخورد قبلی را نداریم چون رفتار مجرمانه داشته و برخورد نیروی انتظامی هم با او مجرمانه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه توسعه کارگاه‌های مرکز سروش را دستور کار داریم، خبر داد: مسوولیت جمع‌آوری، نگهداری و توانمندسازی معتادان متجاهر تهران را به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ واگذار می‌کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha