کد خبر 224476
۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶

وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری به ۴ میلیون رسید

وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری به ۴ میلیون رسید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت آماده‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی برای توسعه نسل پنجم اینترنت در کشور، گفت: پروژه فیبرنوری در ۲۰۰ شهر آغاز و ۴ میلیون پوشش نیز ایجاد شده است؛ همچنین تا پایان دولت سیزدهم برای ایجاد پوشش ۱۰ درصدی اینترنت نسل پنجم برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ عیسی زارع‌ پور امروز (دوشنبه) در همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران (IRAN-۵G)، اظهار کرد: این همایش درباره نسل پنجم اینترنت است و اجرایی شدن تمام این بحث‌ها ناظر بر فراهم کردن یک شبکه پرسرعت و با کیفیت است و یکی از تکالیف جدی وزارت ارتباطات نیز همین است.

وی افزود: سند معماری شبکه ملی اطلاعات هدف‌هایی را برای دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت مشخص کرده است که از نظر ما باید این مساله سرعت می‌گرفت تا مقدمات دسترسی به سرعت‌های چند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه برای کاربران فراهم شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه همچنین تا پایان دولت سیزدهم برای ایجاد پوشش ۱۰ درصدی اینترنت نسل پنجم برنامه‌ریزی کرده‌ایم، تاکید کرد: همان‌طور که اکنون در نقاطی که مجهز به پوشش فیبرنوری شده و توانسته‌ایم سرعت تا ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه را به مردم ارائه بدهیم.

اتصال تمام ساختمان‌های کشور به اینترنت از طریق فیبرنوری تا ۵ سال آینده

زارع‌ پور گفت: وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباطات در کشور، پروژه فیبرنوری را در ۲۰۰ شهر آغاز کرده و اکنون ۴ میلیون خانوار را تحت پوشش قرار داده است. اتفاق خوبی که در قانون هفتم توسعه رخ داد، تکلیفی برای ایجاد ۲۰ میلیون اتصال و پوشش فیبرنوری است. هدف‌گذاری ما این است که تا ۵سال آینده تمام ساختمان‌های کشور را از طریق فیبرنوری به اینترنت متصل کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha