کد خبر 220765
۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۷

خالکوبی سبب معافیت سربازی می شود؟

خالکوبی سبب معافیت سربازی می شود؟

سخنگوی سازمان وظیفه عمومی گفت: خالکوبی عامل معافیت سربازی نیست و افراد در صورت داشتن بیماری‌های اعصاب و روان مشمول معافیت سربازی قرار می‌گیرند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ حسین زاهدی، سخنگوی سازمان وظیفه عمومی اظهار داشت: اخیراً در فضای مجازی شایعاتی مطرح و برداشت‌های غلطی درباره معافیت پزشکی به واسطه خالکوبی انتشار یافته است؛ در حالی که خالکوبی عامل معافیت سربازی نیست و افرادی که دارای خالکوبی و تتو باشند مثل سایر مشمولانی که به سن مشمولیت می‌رسند، باید برای اعزام به خدمت توسط پزشکان معتمد سازمان وظیفه عمومی معاینه و به خدمت سربازی اعزام شوند.

وی ادامه داد: در صورت تشخیص پزشک مبنی بر دارا بودن بیماری‌های اعصاب و روان که به خود یا دیگران آسیب جدی وارد می‌کنند، افراد بدون خالکوبی یا دارای خالکوبی به کمیسیون پزشکی اعصاب و روان ارجاع می‌شوند و توسط روانشناسان و پزشکان اعصاب و روان بررسی دقیق شده و در صورت تأیید شورای پزشکی در شمول معافیت سربازی قرار می‌گیرند و در غیر این صورت به خدمت سربازی اعزام می‌شوند.

معاون اجتماعی و سخنگوی سازمان وظیفه عمومی اضافه کرد: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوند.

خالکوبی سبب معافیت سربازی می شود؟

سیاسی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha