کد خبر 218211
۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷

رئیسی:

سطح دانش همراه با تربیت در مدارس ارتقا یابد

سطح دانش همراه با تربیت در مدارس ارتقا یابد

رئیس جمهور بر ضرورت ارتقای سطح دانش همراه با تربیت در مدارس و بین دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ آیت الله ابراهیم رئیسی صبح شنبه با حضور در بهارستان بر ضرورت ارتقای سطح دانش همراه با تربیت در مدارس و دانش آموزان تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه کار آموزش و پرورش کار بسیار مهمی است، اظهار کرد: اهمیت آموزش‌و پرورش از این جهت است که دارد نیرو سازی، کادر سازی و هویت سازی می‌کند.

وی با بیان اینکه آینده دست کسانی است که امروز در آموزش و پرورش ساخته می‌شوند، افزود: آینده سازان کشور در این مدارس ساخته می‌شود.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه انجام این مأموریت مهم در گرو دستان توانای مدیران و با محوریت معلمان است، تأکید کرد: معلم، شخصیتی است که بچه از او الگو می‌گیرد، هم الگوی علمی و هم الگوی عملی است.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها ارتباطشان را با مدارس قطع نکنند و همواره بچه‌ها باید حس کنند که بین خانه و مدرسه قرار دارند، تصریح کرد: خانواده و آموزش و پرورش دو مجموعه اثر گذار هستند.

رئیس جمهور تأکید کرد: پدر و مادر در هویت سازی و شخصیت سازی فرزند نقش دارند، نقش خانه و خانواده و ارتباط خانه و خانواده با مدرسه بسیار اهمیت دارد..

وی اضافه کرد: مدرسه مرکز علم، امید، نشاط و ایمان و مرکز تحول است.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه من از دانش‌آموزان می‌خواهم که پیشرفت‌های روستا، شهر و کشور را به تصویر بکشند، تأکید کرد: آموزش و پرورش جشنواره‌ای از گزارشات و پویش مهر که توسط دانش‌آموزان تهیه می‌شود برگزار کند.

وی با اشاره به اینکه احساس مسئولیت بچه‌ها و همراهی و مشارکت آنها در ساخت کشور خیلی مهم است، ادامه داد: مشارکت همه دانش آموزان با دولت برای ساختن بهتر کشور است و این نقش شما بسیار اهمیت دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha