کد خبر 215792
۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸

رئیسی: کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیاردی را بدون چاپ پول یا استقراض ‌برطرف کردیم/ تورم را کاهش خواهیم داد

رئیسی: کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیاردی را بدون چاپ پول یا استقراض ‌برطرف کردیم/ تورم را کاهش خواهیم داد

رئیس جمهور گفت: به دشمن ثابت کردیم می‌توانیم بر مشکلات غلبه و کشور را اداره کنیم و باز هم این کار را خواهیم کرد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از علما، ائمه جمعه و جماعت خراسان جنوبی، علما و روحانیان را پیشتازان عدالتخواهی و مبارزه با ظلم و تعلیم و تربیت نفوس مستعده دانست و گفت: علما در این مسیر با سختی‌ها و مشکلات فراوانی مواجه بوده‌اند، اما رمز اینکه همچنان در دل مردم جا دارند این است که در این مسیر از مشکلات نهراسیده و آماده خطرپذیری بوده‌اند.

علما و روحانیون ‌مسئولیت سنگینی بر عهده دارند

وی با تاکید بر اینکه امروز نیز علما و روحانیون در انجام این ماموریت‌ها و رسالت‌های خود مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و نباید ملامت‌ها آنها را از میدان خارج کند، افزود: شبکه هیئات و مساجد یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی در کشورمان است که روحانیون و علما نقش مهم و موثری در آن برای پیشبرد اصلاح اجتماعی و ایجاد تحول دارند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان در دوره‌های تاسیس، تثبیت و توسعه جمهوری اسلامی تلاش زیادی برای ممانعت از پیشبرد اهداف این نظام مقدس کردند، اظهار داشت: دشمنان پس از اینکه مشاهده کردند با وجود همه مانع‌تراشی‌ها و فتنه‌انگیزی‌ها جمهوری اسلامی الگوی دیگر ملت‌ها شده و تحریم‌ها و فشارها را تبدیل به فرصت کرده و در عرصه‌های مختلف در حال پیشرفت است، به اغتشاش‌آفرینی رو آوردند.

به جرات می‌توانیم جمهوری اسلامی را کشوری فناور و پیشرفته بنامیم

وی با تاکید بر اینکه امروز به جرات می‌توانیم جمهوری اسلامی را کشوری فناور و پیشرفته بنامیم، تصریح کرد: کشور همچنین در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز به سرعت در حال پیشرفت است.

رئیسی گفت: در دولت مردمی علاوه بر اینکه توانستیم کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی را بدون چاپ پول یا استقراض از بانک مرکزی و با ایجاد منابع درآمدی جدید برطرف کنیم، توانستیم پنج هزار کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل را احیا کرده، تولید کالاهای اساسی را 22 درصد افزایش دهیم و شاخص‌های اقتصادی مثل نرخ رشد را مثبت کنیم.

جنگ امروز جنگ اراده‌هاست و دشمن به دنبال آن است

وی خاطرنشان کرد: جنگ امروز جنگ اراده‌هاست و دشمن به دنبال آن است که با ادراک‌سازی در عرصه رسانه‌ای اراده خود را بر ما تحمیل کند اما ملت ایران همانگونه که تاکنون در برابر توطئه‌های متعدد دشمن پیروز بوده، باز هم پیروز قطعی این میدان خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه با توکل بر خدا، اعتماد به نفس و تکیه بر داشته‌های کشور در مسیر تقویت ایمان و ایجاد امید حرکت می‌کنیم، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به فتح قله‌ها نزدیک هستیم و هیچ کس اجازه ندارد خسته و ناامید باشد.

به دشمن ثابت کردیم ‌می‌توانیم بر مشکلات غلبه ‌کنیم

وی تاکید کرد: ما به دشمن ثابت کردیم که می‌توانیم بر مشکلات غلبه کرده و کشور را اداره کنیم و باز هم این کار را خواهیم کرد. نکته مهم در این مسیر این است که قبل از هر اقدامی برای اصلاح و ایجاد تحول، باید خودمان به امکان اصلاح و تحول امید و ایمان داشته باشیم تا بتوانیم امید را به جامعه تزریق کرده و ایمان‌ها را تقویت کنیم.

آیت الله رئیسی با اشاره به مشکلاتی نظیر ناترازی در عرصه‌های تامین برق، گاز، بانک، بودجه، صندوق‌های بازنشستگی و تنش‌های آبی، برخی اقدامات دولت برای رفع این مشکلات را تشریح کرد و گفت:‌ باور داریم که راه‌حل مشکلات در داخل کشور است و برای حل آنها چشم به دست بیگانگان نداریم در حالی که برخی توسعه روابط خارجی را در گرو پذیرفتن برخی شروط و تعهدات عنوان می‌کردند در این دولت در عرصه توسعه روابط خارجی موفق عمل کرده و در زمینه مبادلات تجاری رکوردشکنی کرده‌ایم.

حتما مشکلات حل شده و تورم نیز کاهشی خواهد شد

وی با بیان اینکه البته منکر مشکلات نیستیم افزود: حدود 2 سال گذشته متوسط تورم مواد غذایی در کشورهای اروپایی 19 و در کشورهای منطقه بین 28 تا 29 درصد بوده است اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تدابیر اتخاذ شده حتما مشکلات حل شده و تورم نیز کاهشی خواهد شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: دولت مردمی تلاش کرده در عمل امیدآفرینی کند و دشمن این نکته را به خوبی دریافته است و در مقابل با اقدامات و فتنه‌های متنوع و متعدد تلاش کرده این روند را کند و حتی متوقف کند که با حمایت مردم، همت دولت و از همه مهم‌تر هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی موفق نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha