کد خبر 215741
۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳

سه هزار و ۷۰۰ تن کالای اساسی در استان مرکزی توزیع شد

سه هزار و ۷۰۰ تن کالای اساسی در استان مرکزی توزیع شد

مسئول روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: سه هزار و ۷۰۰ تن کالای اساسی از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان توزیع شد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ «زهرا شیخی» افزود: یک هزار و ۷۰۰ تن برنج و ۲ هزار تن شکر از ابتدای سال جاری تاکنون با قیمت تنظیم بازار و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت‌های این کالاها در استان مرکزی توزیع شد.

وی ادامه داد: اکنون کالای اساسی به میزان کافی در استان مرکزی ذخیره سازی شد و مشکل در تامین این کالاها در استان وجود ندارد.

مسئول روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی با یاد آوری توزیع کالاهای اساسی در بین هیات‌ها و بانیان نذورات توسط این اداره کل گفت: این کالاها با معرفی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی، توسط مدیریت تعاون روستایی این استان به عنوان مباشر اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان در اختیار موکب‌داران، هیات‌ها و بانیان نذورات ماه محرم و صفر در استان قرار می‌گیرد.

استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در قلب کشور قرار دارد. استان مرکزی به‌عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می‌شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره‌بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.

۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.

این استان رتبه چهارم تولید بچه ماهی قزل آلا، رتبه اول در تنوع تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم تولید گل‌ها شاخه بریده، رتبه سوم در تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم سطح زیر کشت و تولید انار کشور، رتبه ششم تولید پسته، مقام هشتم تولید گل محمدی، مقام نهم در تولید انگور، رتبه سوم در تولید لوبیا و رتبه پنجم در تولید جو را به خود اختصاص داده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha