کد خبر 212280
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۰

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس در گفتگو با «حیات» مطرح کرد؛

 تصویب پرداخت تسهیلات مسکن ارزان قیمت به ایثارگران

 تصویب پرداخت تسهیلات مسکن ارزان قیمت به ایثارگران

سنگدوینی گفت: بر اساس این مصوبه کمیسیون، بانک مرکزی موظف است که سالانه نسبت به ارائه تسهیلات مسکن فقط یک بار با سود حداکثر ۴ درصد به تعداد ۵۰ هزار نفر به رزمندگان دارای حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه و آزادگان با حداقل ۳ ماه اسارت که فاقد مسکن ملی می‌باشند تسهیلات ارائه دهد.

رمضانعلی سنگدوینی، عضو هیئت رییسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در گفتگو با خبرنگار سیاسی حیات؛ در رابطه با احکام مصوب مربوط به مسکن ایثارگران در کمیسیون برنامه ضمن اطهار خرسندی از آخرین مصوبات مسکن ایثارگران گفت: طبق الحاقیه ۴ ماده ۲۵ احکام مربوط به امور ایثارگران در برنامه هفتم توسعه بانک مرکزی موظف است که در طول اجرای قانون برنامه سالانه نسبت به ارائه تسهیلات مسکن فقط یک بار با سود حداکثر ۴ درصد به تعداد ۵۰ هزار نفر به رزمندگان دارای حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه و آزادگان با حداقل ۳ ماه اسارت که فاقد مسکن ملی می‌باشند و تاکنون مسکن، زمین یا تسهیلات مسکن دریافت ننموده‌اند از طریق بانک های عامل اقدام کند.

 وی با بیان اینکه مابه التفاوت سود تسهیلات مسکن تا سقف نرخ مصوب شورای پول و اعتبار مطابق بودجه سنواتی توسط دولت تامین و به بانک‌های عامل پرداخت می‌شود افزود: اولویت و نحوه معرفی افراد واجد الشرایط به موجب دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود.

 نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: یک تبصره به این ماده اضافه شده است که بر اساس آن ایثارگران در پرداخت هزینه‌های حق الثبت و حقوق دولتی مربوط به خرید و فروش، ترهین اسناد مالکیت تسهیلات وام خرید یا ساخت مسکن از ۷۰ درصد معافیت برخوردار می‌باشند.

 سنگدوینی تاکید کرد: از سوی دیگر دولت که همان منظورمان بانک مرکزی است موظف است همه ساله حداقل ۱۰ درصد منابع قرض الحسنه تمامی بانک‌ها و موسسات پولی و اعتباری دولتی را در چهارچوب بودجه سنواتی جهت اشتغال ایثارگران طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اختصاص دهد.

 وی خاطرنشان کرد: دولت موظف است در اجرای مواد ۳ فصل دوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعدی آن، حداکثر تا پایان خرداد ماه هر سال شرایط پرداخت تسهیلات مسکن ارزان قیمت به ایثارگران را مطابق بود ابلاغ نماید.

 عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر اساس ماده واحده اصلاح ماده ۸ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۲۸/۹/۱۳۸۹ باید بعد از عبارت 《از طریق مزایده عمومی》 عبارت《 با اولویت ایثارگران و فرزندان شهدا》 اضافه گردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha