کد خبر 206889
۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۰

اصولی: اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال حواله خودرو نگرفتند/ پروسه اداری قراردادهای مربیان در حال انجام است

اصولی: اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال حواله خودرو نگرفتند/ پروسه اداری قراردادهای مربیان در حال انجام است

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت که هیچ یک از اعضای هیئت رئیسه این فدراسیون، حواله‌ای برای واردات خودرو دریافت نکرده‌اند.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ احسان اصولی پس از برگزاری مراسم اختتامیه کلاس سطح  B فوتبال آسیا و افتتاحیه کلاس سطح C آسیا در بخش فوتسال بانوان اظهار داشت: برگزاری این کلاس‌های بانوان برای اولین بار در ایران اتفاق افتاد که از هیئت فوتبال تهران و کمیته آموزش تشکر می‌کنم. نفرات حاضر در این کلاس‌ها، به ظرفیت مربیان ما اضافه می‌کنند.

وی با اشاره به انتقادات نسبت به تولید پُرتعداد مربیان در کمیته آموزش گفت: فرآیند آموزش با توجه به ظرفیتی که از لحاظ مدرس و شرکت‌کنندگان در داخل کشور داریم، قابل توجه است و نباید نگران این موضوع باشیم. باید ظرفیت فعالیت مربیانی را که مدرک رسمی می‌گیرند، در باشگاه‌های مختلف گسترش بدهیم و گام بعدی را به‌درستی برداریم. این شرایط می‌تواند فضای فعالیت در سطح بین‌الملل، از جمله در آسیای میانه و غرب آسیا را باز کند و مسیر در حال باز شدن است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد امضا نشدن قرارداد مربیان داخلی تیم‌های ملی مختلف، با وجود نهایی شدن قرارداد آنتونیو مانیکونه (مربی تیم ملی) بیان کرد: امضای قراردادها رویه‌ای اداری دارد و اینگونه نیست که نخواهیم با کسی قرارداد ببندیم. اگر چنین نظری داشتیم، فردی که نمی‌خواستیم همراه تیم نبود. قرارداد تعداد زیادی از مربیان فوتبال و فوتسال باید تمدید شود و پروسه اداری آن در حال انجام است.

اصولی درباره تصویب قانون سقف قرارداد برای باشگاه‌ها و اینکه آیا مسائلی مانند 3 بر صفر شدن دیدارها در مسابقات اجرا می‌شود یا خیر، تصریح کرد: این موضوع در چارچوب سازمان لیگ فوتبال بوده و مصوبه هیئت رئیسه را دارد. فردا (دوشنبه) جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود که شاید در این باره بحث شود. اعضای هیئت رئیسه نظر مثبت خود را اعلام کرده‌اند و اقدامات لازم شکل می‌گیرد. ممکن است فردا در جلسه هیئت رئیسه چنین موضوعی هم مطرح شود.

وی راجع به ادامه غیبت حبیب کاشانی در تیم فوتبال امید ایران خاطرنشان کرد: اطلاع ندارم نتیجه صحبت‌ها چه شد، اما در خدمت او نیستیم. تصمیم با رئیس فدراسیون است و باید ببینیم مذاکرات به کجا می‌رسد. هر تصمیمی که رئیس فدراسیون بگیرد و در جلسه هیئت رئیسه مطرح کند، به شما عرض خواهم کرد.

رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی در مورد آخرین شرایط پرونده دیدار تیم‌های ملی ایران و لبنان و نیز مدرسه فوتبال حاشیه‌ساز مشهد مقدس یادآور شد: دادستان توضیحات لازم را درباره پرونده بازی ایران - لبنان داد و از من نخواهید که توضیحات او را دوباره توضیح بدهم. تعدادی متهم هستند که کار آنها نهایی شده است. پرونده مدرسه فوتبال هم مختومه نشده و در حال پیگیری است. اساساً اتفاق مورد نظر (تجاوز به کودکان) رخ نداده بود و فضاسازی‌هایی شکل گرفت.

اصولی درباره حواله‌های واردات خودروی بازیکنان تیم ملی فوتبال و اینکه آیا این حواله به اعضای هیئت رئیسه هم اهدا شد یا خیر، اظهار داشت: اطلاع دقیقی در این باره ندارم و چنین تصمیمی در فدراسیون گرفته نشده است. بعد از بازی ایران و عراق در تهران که ما به جام جهانی صعود کردیم،‌ معاون اول رئیس جمهور در این باره وعده‌ای داد. هیئت رئیسه اسامی بازیکنان مدنظر را ندارد و هیچ یک از اعضای هیئت رئیسه در این خصوص دریافتی (حواله خودرو) نداشتند.

وی راجع به صورتجلسه نشست فردای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: دو سه موضوع پروژه‌های فوروارد تعطیل شده بود که قرار است پروژه‌ها را پیشنهاد بدهیم. باید پروژه‌ها را معرفی کنیم و در هیئت رئیسه فدراسیون تصویب شود. همچنین چند موضوع اداری و مالی داریم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد برنامه دیدارهای دوستانه تیم ملی ایران تا برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا گفت: در این باره تلاش‌هایی صورت گرفته است و مذاکرات انجام می‌شود. می‌خواهیم بازی‌های تدارکاتی را با نظر کادر فنی در فیفادی‌ها داشته باشیم و هر وقت نهایی شود، اعلام می‌کنیم. انتخاب حریفان با تأکید کادر فنی انجام می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha