کد خبر 203408
۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۲

سرمربی تیم‌ملی والیبال نوجوانان:

جای تراکتور در والیبال خالی است

جای تراکتور در والیبال خالی است

سرمربی تیم‌ملی والیبال نوجوانان کشورمان گفت: جای باشگاه تراکتور در والیبال خالی است.

به گزارش گروه استان های حیات؛ محمد وکیلی در نشست خبری اردوی تیم‌ملی والیبال نوجوانان کشورمان، اظهار کرد: در سومین مرحله‌ی از اردوی آماده‌سازی‌مان بیش‌از یک ماه در تبریز بودیم که اولویت‌مان در این اردو بیشتر تمرکز روی کارهای قدرتی و بدنسازی بود.

وی افزود: طی این یک ماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر به تمرین می‌پرداختیم که تمرینات بدنسازی‌مان در سالن تراکتور برگزار می‌شد و نوبت بعد از ظهر در سالن پورشریفی به مرور دستورات تاکتیکی می‌پرداختیم، استراتژی‌مان در این اردو چهار روز تمرین و یک روز استراحت بود.

او ادامه داد: به اهدافمان در این اردو دست پیدا کردیم و اکنون با امید و انگیزه‌ای مضائف تبریز را ترک می‌کنیم، در طول این یک ماه هیات والیبال آذربایجان‌شرقی همواره کنار ما بودد و دغدغه ای نداشتیم.

وکیلی گفت: بعد از این اردو ۱۱ لغایت ۲۶ خرداد در تهران مرحله چهارم اردوی آمادگی‌سازی را برپا خواهیم کرد و ۲۷ این ماه برای مسابقات آسیای مرکزی راهی کشور قرقیزستان می شویم که این رقابت‌ها نیز ۲۸ خرداد لغایت ۴ تیر خواهد بود.

وی اذعان کرد: تمام تیم‌های حاضر در این تورنمت‌ با نفرات بزرگسالان‌ خود در مسابقات شرکت می‌کنند و فدراسیون جهت آمادگی بیشتر تیم نوجوانان، تین تیم را به این مسابقات می‌فرستند.

او گفت: پس از بازگشت از قرقیزستان دو اردوی آماده‌سازی را برگزار خواهیم کرد و ۲ مردادماه راهی مسابقات برزیل می‌شویم.

سرمربی تیم‌ملی نوجوانان بیان کرد: در مسابقات آسیای میانه با تیم‌های پرتوریکو، کره‌جنوبی، کلمبیا و نیجریه هم‌گروه هستیم اما آشنایی زیادی با حریفان نداریم، اما تیم خوبی داریم و می‌توان گفت جز هشت تیمی هستیم که شانس قهرمانی را دارند، این مسابقات دو پلی آف دارند وبه‌نظرم این موضوع برای سنین پایین مناسب نیست.

او ادامه داد: ۲.۱۱ متر میانگین قدی بازیکنان تیم‌مان است و جز بلندترین تیم‌های جهان هستیم، از لحاظ سنی نیز جز چهار تیم جوان هستیم و چند نفر از بازیکنان متولد ۱۳۸۶ هستند، معتقدم ۷۰ درصد این بازیکنان شانس پوشیدن پیراهن تیم‌ملی ایران در رده‌سنی بزرگسالان را دارند. 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه چرا نماینده‌ای از تبریز در لیگ‌برتر والیبال حضور ندارد؟ گفت: من فکر می‌کنم همه چیز در تبریز و آذربایجان‌شرقی برای داشتن تیمی در لیگ‌برتر مهیا است، اما والیبال در این استان به عنوان ورزش دوم شناخته می‌شود، بهبود نگرش به سمت والیبال و مدیریتی مناسب با برنامه‌ریزی بلند مدت می‌تواند تیمی لیگ‌برتری را برای آذربایجان‌شرقی به ارمغان آورد، معتقدم تیمداری در این این استان راحت تر از سایر نقاط کشور است و جای تراکتور در تیمداری در رشته والیبال خالی است، در این اردو ما هم تراکتوری شدیم و مردم عاشق این تیم هستند.

وی در رابطه با عدم صعود مس‌سونگون ورزقان به لیگ‌برتر والیبال گفت: نمی‌توان حریف مس را قوی قلم‌داد کرد، فشار صعود به لیگ‌برتر استرس را در بازیکنان افزایش داده بود اما این موضوع را قبول ندارم که پلی‌آف باعث عدم راهیابی مس‌سونگون به لیگ‌برتر شده است.

وی در رابطه با امین اسماعیل‌نژاد ملی‌پوش ملکانی والیبال کشورمان، خاطرنشان کرد: اسماعیل‌نژاد یکی از بهترین پشت خط زن‌های تاریخ والیبال‌مان است، همه افراد می‌توانند افت داشته باشند، این بازیکن در ابتدای فصل عملکرد متوسطی داشت و در ادامه بهتر شد، در ایران بازیکنان خوبی در این پست داریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha