کد خبر 203031
۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی:

گازهای مشعل پارس جنوبی به‌زودی فروخته می‌شود

گازهای مشعل پارس جنوبی به‌زودی فروخته می‌شود

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد: گازهای مشعل این مجموعه به‌منظور کاهش آلایندگی‌های موجود و برای حفظ محیط زیست عسلویه در آینده نزدیک در قالب مزایده فروخته می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد: گازهای مشعل این مجموعه به‌منظور کاهش آلایندگی‌های موجود و برای حفظ محیط زیست عسلویه در آینده نزدیک در قالب مزایده فروخته می‌شود.

 مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد: گازهای مشعل این مجموعه به‌منظور کاهش آلایندگی‌های موجود و برای حفظ محیط زیست عسلویه در آینده نزدیک در قالب مزایده فروخته می‌شود.وی از برنامه‌ریزی‌ در این زمینه خبر داد و گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی هم به‌صورت اجرایی و فنی مواردی که به آلایندگی محیط زیست از جمله آب، خاک و هوا منجر می‌شود را شناسایی کرده و بر این اساس تعویض قطعات و تجهیزاتی که به دلیل فرسودگی دچار آلایندگی می‌شوند، در دستور کار قرار گرفته است تا با تجهیزات نو جایگزین شوند.

به گفته مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی، نصب این قطعات آثاری بسزا در کاهش ارسال گاز به مشعل‌ها خواهد داشت.

باهوش تصریح‌کرد: در این زمینه قراردادهایی نیز امضا شده و کالاها برای پالایشگاه‌هایی که در سایت یک و دو مستقر هستند، در حال تامین است.

وی، همچنین از آغاز عملیات اجرایی اصلاح سیستم‌هایی که نقش موثر در کاهش آلایندگی هوا در منطقه عسلویه دارند خبر داد و گفت: در این زمینه سیستم‌های ۱۲ پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی که نقشی موثر در کاهش آلایندگی هوا و کاهش گاز ارسالی به مشعل دارند، از طریق برون‌سپاری و پیمان‌سپاری اصلاح می‌شوند.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از مزایده گازهای ارسالی به مشعل همه پالایشگاه‌های پارس جنوبی خبر داد و تصریح‌کرد: همزمان با فعالیت‌هایی که در زمینه کاهش آلایندگی محیط زیستی در این مجتمع انجام می‌شود، مزایده گازهای ارسالی به مشعل پالایشگاه‌های این مجتمع نیز در حال انجام است.

باهوش با اشاره به استقبال بی‌نظیر شرکت‌های بخش خصوصی در این زمینه، اظهار داشت: با توجه به استقبال بالای این شرکت‌ها، مزایده فروش این گازها به مدت یک هفته تمدید شد و به‌زودی خریداران آن که از طریق مزایده در این زمینه متقاضی بودند، مشخص می‌شوند.

وی ادامه‌داد: گاز را پیش از اینکه به مشعل دهیم از طریق انشعابی که ایجاد می‌شود به خریدار می‌دهیم و این گاز توسط خریدار پالایش می‌شود. پس از آن گاز پالایش شده به‌عنوان خوراک صنایع پایین‌دستی استفاده می‌شود یا در اختیار مجتمع گاز پارس جنوبی قرار گیرد که این مورد از سوی خریدار تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی، فواید اقتصادی، محیط زیستی در زمینه خاک، آب و هوا را از جمله مزیت‌های این موضوع برشمرد و افزود: این اقدام افزون بر اینکه مانع ضرر و زیان‌های ناشی از این بخش می‌شود، در جبران ناترازی گاز در کشور هم بسیار موثر است.

به گفته باهوش، در این طرح پیش بینی می‌شود بیش از دو سوم گازی که برای سوختن به مشعل ارسال می‌شود، وارد چرخه تولید شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha