کد خبر 202310
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵

تیراندازی در مدرسه پاکستان؛ 1 نفر کشته و 6 نفر زخمی شدند

تیراندازی در مدرسه پاکستان؛ 1 نفر کشته و 6 نفر زخمی شدند

یک افسر پلیس در یک حادثه تیراندازی به سمت دانش‌آموزان مدرسه پاکستان آتش گشود و یک دانش‌آموز کشته شد و 6 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات؛ در یک حادثه تیراندازی، یک نیروی پلیس به طور تصادفی به سمت مدرسه‌ای در دره سوات در پاکستان تیراندازی کرد که در نتیجه آن یک دانش‌آموز جان خود را از دست داد و ۶ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی پاکستان، پلیس پاکستان می‌گوید که نیروی امنیتی که برای تأمین امنیت در مدرسه دولتی در منطقه «سانگوتا» سوات مستقر شده بود، به طور تصادفی شروع به تیراندازی کرده است.

«معمر ایلام خان» افسر پلیسی که به سمت دانش‌آموزان تیراندازی کرده، بازداشت شده است و تحقیقات بیشتر در این رابطه در جریان است.

پس از وقوع این حادثه، وحشت در محوطه مدرسه باعث هرج و مرج شد و طبق جزئیات این حادثه، دانش‌آموزان زخمی بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند و وضعیت جسمانی آن‌ها به ثبات رسیده است.

در همین حال، مظنون در محل حادثه دستگیر شد و پس از آن مقام پلیس منطقه (PDSH)، وضعیت روانی مظنون را ناپایدار اعلام کرد و گفت که تحقیقات بیشتر ادامه دارد. پلیس پاکستان متعهد شده است که افسر پلیسی که به سمت دانش‌آموزان تیراندازی کرده را برای این اقدام مجازات کند.

گزارش‌های رسانه‌های پاکستان همچنین نشان می‌دهد که سال گذشته در روستای «گلی باغ» در ولسوالی سوات خیبر پختونخوا بر اثر حمله افراد مسلح ناشناس، یک راننده ون مدرسه کشته و دو دانش آموز زخمی شدند.

بنا به گفته مقام‌های پاکستانی، مهاجمان سوار بر یک موتورسیکلت منتظر بودند و در حالی که ون در حال حرکت بود به آن حمله کردند و بلافاصله پس از حمله، محل را ترک کردند. مقامات استان ادعا کردند که راننده هدف این حمله بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha