کد خبر 201863
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳

بارش باران و وزش باد در برخی از نقاط کشور

بارش باران و وزش باد در برخی از نقاط کشور

سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران همراه با رعدوبرق و وزش باد برای بیشتر نقاط کشور تا اواسط هفته خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و غرب تهران و همچنین در غرب سواحل دریای خزر بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان‌های مرکزی، قم و اصفهان نیز افزایش ابر بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

یکشنبه گستره بارش علاوه بر آذربایجان غربی آذربایجان شرقی، اردبیل، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و همچنین کل دامنه‌های جنوبی البرز را در بر می‌گیرد.

یکشنبه در شمال غرب و سواحل شمالی و همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد همراه با کاهش نسبی دما است دوشنبه بارش در مناطق ذکر شده تقویت خواهد شد و وزش باد شمالی همراه با کاهش نسبی دما در کل نوار شمالی کشور بویژه در اردبیل و سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود و دریای خزر مواج است.

سه شنبه بارندگی در شرق مازندران، گلستان خراسان شمالی همچنین در سمنان و خراسان رضوی پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق ذکر شده بصورت پراکنده و خفیف خواهد بود.

چهارشنبه بارش خفیف در ارتفاعات شرقی البرز مازندران، خراسان رضوی و برخی مناطق خراسان شمالی ادامه خواهد داشت. طی دو روز آینده در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید همراه با نفوذ گردوخاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha