کد خبر 200325
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷

اعلام هزینه قربانی حج تمتع ۱۴۰۲

اعلام هزینه قربانی حج تمتع ۱۴۰۲

بر اساس تصمیم سعودی‌ها، هزینه قربانی در حج تمتع امسال ۱۹۲ دلار اعلام شده است که این مبلغ قبل از صدور ویزا و مجوز ورود به این کشور از زائران خارجی دریافت می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ هر ساله عربستان در آستانه آغاز عملیات اعزام زائران به حج تمتع، هزینه قربانی را اعلام می‌کند و زائران کشورهای مختلف هم باید این مبلغ را بپردازند، بر اساس تصمیم سعودی‌ها، هزینه قربانی در حج تمتع امسال ۱۹۲ دلار اعلام شده است که این مبلغ قبل از صدور ویزا و مجوز ورود به این کشور از زائران خارجی دریافت می‌شود.

مسئولان سازمان حج و زیارت نیز با مذاکرات صورت گرفته با دولت و بانک مرکزی، ارز حدود ۳۰ هزارتومانی برای آن اختصاص داده‌ و به این ترتیب هزینه قربانی حجاج را پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند.

این امر در حالی است که هزینه قربانی در عربستان که روز عید قربان به عنوان یکی از اعمال حج تمتع انجام می‌شود، در حج تمتع سال گذشته ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در سال ۹۸، یک میلیون تومان بود که اکنون این مبلغ بیش از ۲ برابر شده است.

گفتنی است، هزینه حج تمتع سال جاری نیز با ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه شده است و زائرانی که بیش از ۱۶ سال در انتظار تشرف به حج تمتع بوده و در سال‌های گذشته مبلغی تا یک میلیون تومان ودیعه‌گذاری کرده بودند، باید با هزینه ۴۳ تا ۱۳۹ میلیون تومان به این سفر معنوی مشرف شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha