کد خبر 166330
۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۵

«تماشاگه راز» به مناسبت شهادت سید مرتضی آوینی روی آنتن می‌رود

«تماشاگه راز» به مناسبت شهادت سید مرتضی آوینی روی آنتن می‌رود

ویژه برنامه «تماشاگه راز» به مناسبت ایام شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی از قاب شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ «تماشاگه راز» نام ویژه برنامه شبکه افق به مناسبت ایام شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی است که از قاب این شبکه مهمان خانه مخاطبین خواهد بود. این برنامه به تهیه‌کنندگی محمد کرد و اجرای مرتضی شعبانی از دوستان نزدیک این شهید بزرگوار تولید شده و به ابعاد مختلف فعالیت شهید آوینی و تشکیل گروه مستند روایت فتح می‌پردازد. 

این برنامه در پنج قسمت به صورت ضبطی تهیه شده و علاقه مندان می‌توانند این برنامه را شنبه تا چهارشنبه این هفته ساعت 21 و تکرار هر قسمت آن را روز بعد در ساعت‌های 7 و 13:30 تماشا کنند. محمد کرد تهیه‌کننده این برنامه درباره چرایی تولید این برنامه گفت: به دلیل آنکه در ایام شهادت شهید آوینی و 20 فروردین هستیم و به این فکر افتادین که یک اثر چند قسمتی تولید کنیم که در این ایام برابر دیدگان مخاطبین قرار گیرد. 

وی افزود: برنامه‌های مربوط به شهید آوینی اغلب اینگونه است که در مورد روحیات و اخلاق این شهید بزرگوار صحبت می‌شود و این تکراری شده است. ما تلاش کردیم از جنبه جدیدی به موضوع شهید آوینی ورود کنیم و به همین دلیل به سراغ روایت فتح و کتاب تماشاگه راز رفتیم. 

کرد تاکید کرد: برنامه به پنج قسمت تقسیم شده و به اجزای مختلف مجموعه روایت فتح می‌پردازد. تلاش ما این است که با استفاده از افرادی که در کنار شهید آوینی بودند و در شکل گیری روایت فتح نقش برجسته‌ای داشتند به این مجموعه خواهیم پرداخت.

وی ادامه داد ویژه برنامه تماشاگه‌راز کار مشترکی از شبکه افق و مجموعه‌ی روایت فتح است. دوستانمان در این مجموعه در بخش‌های مختلفی به ما از حیث ابعاد کمک کردند تا بتوانیم هرچه بهتر این برنامه را تولید کنیم.

تهیه‌کننده ویژه برنامه تماشاگه‌راز خاطرنشان کرد برنامه به صورت گفتگو محور تولید شده و به این شکل است که در حین گفتگوها تلاش کردیم تا به فراخور صحبت مهمان تصاویر مرتبط با آن گفتگو را نمایش دهیم و در کل آیتم‌ها برگرفته از صحبت مهمان‌هاست.

وی در ادامه ضمن توضیح اهمیت پرداخت به شخصیت‌هایی همچون شهید آوینی گفت: در سال‌های مختلف با موضوع شهید آوینی تولیدات متنوعی شده است اما با توجه به شخصیت فراگیر و جنبه‌های مختلف این شهید بزرگوار جای کارهای بسیاری وجود دارد.

برچسب‌ها