کد خبر 165975
۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴

اسبقیان: نتایج پارالمپیک با سایر رشته‌ها قابل قیاس نیست/ رئیس جمهور هم از ورزش جانبازان حمایت کرد

اسبقیان: نتایج پارالمپیک با سایر رشته‌ها قابل قیاس نیست/ رئیس جمهور هم از ورزش جانبازان حمایت کرد

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: نتایجی که مجموعه پارالمپیک کشورمان پس از انقلاب کسب کردند، اصلا قابل قیاس با دیگر رشته ها نیست.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ شروین اسبقیان در حاشیه مراسم دیدار وزیر ورزش و جوانان و روسای فدراسیون‌ها اظهار داشت: موضوعی که مهم است، موضوع مالیات‌هایی است که در سنوات گذشته گریبان‌گیر فدراسیون‌ها شده است و با بستن حساب‌های فدراسیون‌ها، آن هم در این شرایط خاص که ما مسابقات آسیایی را در پیش داریم، قطعاً فدراسیون‌های ما را دچار چالش خواهد کرد.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: امیدوارم که با عنایت ویژه وزیر اقتصاد و دارایی و وزیر ورزش و پیگیری‌های خود فدراسیون‌ها این مشکل حل شود. مسدود کردن و برداشت از حساب فدراسیون‌ها آسیب جدی به ورزش قهرمانی خواهد زد.

اسبقیان خاطر نشان کرد: آن چیزی که مسلم است، این بوده که ما باید اهم و فی الاهم کنیم و به اعزام ها اولیوت بدهیم. اعزام های کسب سهمیه قهرمانی آسیا و جهان در دستور کار وزارت و فدراسیون ها است ولی با توجه به نرخ ارز همه فدراسیون ها دچار مشکل شده اند. باید با یک سیاست گذاری انقباضی امورات را مدیریت کنیم و بتوانیم اولیویت های خودمان را مراعات کنیم.

وی ادامه داد: آخر سال کمک هایی به ورزش کشور شد. تبصره 14 و کمک مجلس به ورزش اگر تحقق پیدا کند، می توان امیدوار بود که در ادامه کار به مشکل برنخوریم. برای سال آتی و برای فدراسیون جانبازان و معلولین تصویب شده که حمایت جدی از این ورزشکاران شود. خود رئیس جمهور نیز تاکید کرد که از ورزش جانبازان و معلولین حمایت شود و امیدواریم بتوانیم از این فرصت نهایت بهره را ببریم.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: این یک مصوبه برای حمایت است و همه دستگاه ها مکلف هستند که امکانات ورزش های جانبازان و معلولین را ایجاد کنند. کلیه دستگاه ها از جمله سازمان بهزیستی،بنیاد شهید و امور ایثارگران و در خصوص ایاب و ذهاب مکلف شدند که نهایت همکاری را انجام دهند.

وی ادامه داد: نتایجی که مجموعه پارالمپیک کشورمان پس از انقلاب کسب کردند، اصلا قابل قیاس با دیگر رشته ها نیست. همواره رهبر انقلاب از ورزشکاران جانباز و معلولین به نیکی یاد کردند. در دیدار اخیری که در خدمت ایشان بودیم، عنوان کردند که پارالمپیکی‌ها خوب بودند و امیدوارم بدرخشند. وقتی که گفته می شود حمایت ویژه، توقع داریم انجام شود. مطمئن هستم که فدراسیون های المپیکی اگر اعتبارات و تخصیصات آن ها بیشتر شود، مدال هایشان بیشتر خواهد شد. 

برچسب‌ها