کد خبر 165864
۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸

از سوی وزیر کار رفاه و تعاون اجتماعی؛

سیاست‌ها و راهبردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تبیین شد /توجه ویژه به رفاه، معیشت، اقتصاد و اشتغال مردم در سال 1402

 سیاست‌ها و راهبردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تبیین شد /توجه ویژه به رفاه، معیشت، اقتصاد و اشتغال مردم در سال 1402

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه را متعلق به مردم دانست و تأکید کرد: باید در سال 1402 به رفاه، معیشت، اقتصاد و اشتغال مردم توجه ویژه شود و اگر همه با هم باشیم قطعاً می‌توانیم این امور را محقق سازیم.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» امروز، سه‌شنبه پانزدهم فرودین‌ماه در دیدار صمیمانه نوروزی با کارکنان و مدیران ارشد این وزارتخانه، ضمن تبیین سیاست‌ها و راهبردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، از تلاش‌های خستگی‌‌ناپذیر کارکنان که در جای‌ جای این وزارتخانه خوش درخشیده‌اند، قدردانی کرد.

وی افزود: در سال 1401 سنگین‌ترین هجمه‌ها در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی بر کشور تحمیل شد؛ در حوزه اجتماعی نیز بیگانگان تلاش کردند نظام اجتماعی را با عناوین مختلف با چالش روبرو کنند که خوشبختانه موفق نشدند.

مرتضوی ادامه داد: برخی از اقدامات دشمن در جنگ اقتصادی می‌توانست بستر التهابات اجتماعی را فراهم کند اما خردورزی و عقلانیت ملت صبور ایران، دشمنان را ناکام گذاشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: اتاق فکر دشمن، با تزریق منابع و تشویش اذهان عمومی سعی داشت بازار پولی و مالی کشور را با چالش مواجه کند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 1400 تراز تجاری و رشد اقتصادی کشور روند مثبتی داشته است.

وی با تأکید بر این‌که اگر می‌خواهیم پول ملّی تقویت شود باید از خودمان شروع کنیم، اظهار کرد: در بازه زمانی اسفند 1401 مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالغ بر 60 همت(هزار میلیارد تومان) پرداختی بدون تأخیر داشته‌اند.

مرتضوی در تشریح عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحقق وعده‌های داده شده در حوزه‌های مختلف خبر داد و گفت: انجام اقدامات گسترده در حوزه سلامت، افزایش خدمات به بازنشستگان، افزایش بهره‌وری در صنایع مختلف پتروشیمی، فولاد، سیمان، ایجاد یک میلیون فرصت شغلی و ... از جمله این اقدامات بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرح این سؤال که در سال 1402 چه باید کرد؟ گفت: مهم‌ترین اقدامی که باید انجام دهیم و در بیانات نوروزی مقام معظم رهبری نیز آمده «مهار تورّم و رشد تولید» است.

وی یکی از آسیب‌های جدی را بهره‌وری پایین دانست و تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید میزان بهره‌وری و رشد تولید یعنی دخل‌و‌خرج کشور باید مدیریت شده و هماهنگ باشد و در این زمینه باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

مرتضوی یکی از اقدامات اساسی دولت را سیاست تنش‌زدایی در منطقه دانست و تأکید کرد: در این راستا اقدامات و ارتباطات خوبی انجام شده و در سال 1402 در حوزه دیپلماسی سیاسی و عمومی، إن‌شاءالله سال مطلوبی خواهیم داشت.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این گردهمایی، خدمت‌رسانی به مردم را وظیفه اداری و تکلیف شرعی مجموعه کارکنان و مدیران این وزارتخانه دانست.

«ضرغام صادقی» با قدردانی از تلاش‌های کارکنان این وزارتخانه در سال 1401، سال گذشته را دوره‌ای بسیار سخت توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با یاری خداوند بر هجمه‌های سنگین و تحمیل جنگ ترکیبی و شناختی دشمنان پیروز شد.

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران دارای اقتدار چندگانه است، افزود: دولت مردمی سیزدهم با فشار‌های سنگین اقتصادی، سیاسی و امنیتی مقابله کرد و موفق شد.

صادقی اضافه کرد: مهم‌ترین عوامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های انرژی، انسجام ملّی، دفاعی، نظامی و قدرت منطقه‌ای نمایان می‌شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت کار با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری برای انتخاب شعارهای اقتصادی در نام‌گذاری‌های 13 سال اخیر، محورهای اقتصادی را از مؤلفه‌های مهم اقتدار ملّی دانست.

صادقی یادآور شد: مجموعه کارکنان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظایف مهمی در تحقق شعار سال نو (مهارتورّم و رشد تولید) دارند.

وی در این دیدار صمیمانه دستاوردهای وزارت کار در یک سال گذشته را تشریح کرد.

برچسب‌ها