کد خبر 165859
۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۷

رئیسی: دولت زندگی مردم و پیشرفت کشور را به هیچ اراده خارجی گره نزد

 رئیسی: دولت زندگی مردم و پیشرفت کشور را به هیچ اراده خارجی گره نزد

رئیس‌جمهور گفت: دولت با وجود پیگیری سیاست‌های منطقه‌ای و تقویت‌ همکاری‌های بین‌المللی، زندگی مردم و پیشرفت کشور را به هیچ اراده خارجی گره نزد و دیگر از اینگونه سخنان که پیشرفت کشور متوقف به برجام یا فلان قرارداد است، شنیده نشد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر انقلاب که عصر امروز (سه‌شنبه، 15 فروردین) برگزار شد، به بیان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های دولت پرداخت و گفت: قهرمان سال 1401 ملت بزرگ ایران بود که با ایستادگی و ناکام گذاشتن دشمنان در جنگ ترکیبی خوش درخشید.

وی با اشاره به سخنان نوروزی رهبر انقلاب و ضرورت تحول‌گرایی، تحول را رویکرد اصلی دولت خواند و گفت: از ابتدای دولت مأموریت خود دانسته‌ایم که نقاط ضعف کشور از جمله کسری بودجه، بالا بودن نرخ تورم، کاهش ذخایر کالاهای اساسی، افت تولید و مخدوش شدن اعتماد مردم در سرمایه‌گذاری را با شیوه‌های درست جبران و نقاط قوت کشور در همه‌ بخش‌ها را تقویت کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نرخ تورم به دلایلی همچون اصلاحات اقتصادی در حذف ارز ترجیحی همچنان بیش از 40 درصد است، گفت: شعار حکیمانه سال 1402 مبنی بر «مهار تورم و رشد تولید» را با قوت دنبال خواهیم کرد.

رئیسی، رشد تولید در سال گذشته را امیدوارکننده دانست و گفت: رشد سرمایه‌گذاری 7.7 درصد، رشد تولید در صنعت 8 درصد، در نفت و گاز 9 درصد، در ماشین‌آلات و تجهیزات 19 درصد، در خودرو 19 درصد، در برخی صنایع سنگین نظیر ماشین‌آلات راهسازی تا 101 درصد بوده و در سایر مقولات تولیدی همچون فولاد و لوازم خانگی هم رشدهای بالا داشتیم.

رئیس‌جمهور افزود: دولت با وجود پیگیری سیاست‌های منطقه‌ای و تقویت‌ همکاری‌های بین‌المللی، زندگی مردم و پیشرفت کشور را به هیچ اراده خارجی گره نزد و دیگر از اینگونه سخنان که پیشرفت کشور متوقف به برجام یا فلان قرارداد است، شنیده نشد.

رئیسی همچنین گفت: در کنار سایر قوا و نهادهای عمومی به وعده‌های خود عمل می‌کنیم و اگر در موردی نتوانستیم به قول خود پایبند باشیم، صادقانه آن را با مردم در میان خواهیم گذاشت.

در پایان این دیدار، نماز مغرب و عشاء به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.

برچسب‌ها