کد خبر 165787
۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴

اعضای شورای شهر دخالتی در انتصابات شهرداری ندارند

 اعضای شورای شهر دخالتی در انتصابات شهرداری ندارند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعضای شورای شهر دخالتی در انتصابات ندارند و من چندین بار اعلام کردم اگر کسی هست بگوید. من شخصا به عنوان رئیس شورا یک نفر را به شهردار معرفی نکرده ام.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، مهدی چمران در حاشیه یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امیدواریم با خدمت به مردم بتوانیم فعالیت ثمربخشی را داشته باشیم، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های خوبی برای سال 1402 اتجام شده و امیدواریم شهرداری روی این ریل حرکت کند و انسجام بیشتری در فعالیت‌های شهرداری در تمام زمینه‌ها شاهد باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن ابراز امیدواری از انسجام اقتصادی در کشور، یادآور شد: این موفقیت تنها با عمل با نتیجه می‌رسد و مردم باید با دولت همگام باشند. البته مردم مقاومت و همکاری را در نهایت سطح ممکن انجام دادند و این بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است. ما با عنوان خدمتگزاران مردم از خداوند توفیق خدمت را خواستاریم.

وی با اشاره به انتصابات در سازمان میادین میوه و تره بار، خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر دخالتی در انتصابات ندارند و من چندین بار اعلام کردم اگر کسی هست بگوید. من شخصا به عنوان رئیس شورا یک نفر را به شهردار معرفی نکرده ام.

چمران با تاکید بر اینکه گفته ایم اگر کسی را می‌شناسید معرفی کنید تا در مسیر گزینش قرار بگیرد، گفت: ما کسانی را در دیگر شهر‌ها داشتیم که در انتصابات دخالت کردند و خلع عضویت شدند؛ برای مثال در تبریز فردی به همین دلیل خلع عضویت شد. به هرحال چنین اقدامی خلاف قانون است؛ نه عضو شورا چنین چیزی را مطرح می‌کند و نه مسئولان باید چنین چیزی را بپذیرند.

چمران با بیان اینکه نمی‌دانم منزل مسکونی از سوی شهردار به چه شکل به کارمند شهرداری که صاحب فرزندان چند قلو شد، داده شده است، خاطرنشان کرد: اگر از حد مشخصی بالاتر باشد، اعطای مسکن به مجوز نیاز دارد، اما ممکن است مسکن را داده باشند تا زمانی که مشکلات برطرف شود و این نیاز به مجوز ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تمام عقب ماندگی‌ها در فیش حقوقی بهمن ماه جبران می‌شود، گفت: موضوعی که در خصوص فیش حقوقی مطرح شده، به شهرداری ارتباط دارد و به ما مربوط نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نامگذاری سال 1402 به عنوان سال «مهار تورم و رشد تولید»، اظهار کرد: موفقیت ما به خودمان بستگی دارد؛ همه مسئولان و کارکنان باید در این زمینه تلاش کنند تا هم بتوان تورم را مهار کرد و هم تولید را رشد داد؛ امیدواریم در دولت بیش از این تلاش شود تا به جایگاه واقعی برسیم و سیاست‌های ما مبتنی بر این شرایط باشد.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدای سوریه در پی حمله رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: باید پاسخ محکم و کوبنده به این اقدام رژیم صهیونیستی داده شود؛ چرا که حمله به خاک یک کشور و به شهادت رساندن میهمانان این کشور، جنایتی بزرگ است و ما در انتظار پاسخی محکوم و کوبنده هستیم.

برچسب‌ها