کد خبر 165382
۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳

تردد 370 میلیونی در نوروز امسال/ ثبت 629 نفر تلفات جاده‌ای از ابتدای طرح نوروزی

تردد 370 میلیونی در نوروز امسال/ ثبت 629 نفر تلفات جاده‌ای از ابتدای طرح نوروزی

فرمانده کل نیروی انتظامی کشور با اشاره به افزایش تردد جاده‌ای در کشور در مقایسه با سال گذشته گفت: از ابتدای طرح نوروزی امسال تاکنون 629 نفر تلفات جاده‌ای در کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سردار احمدرضا رادان امروز در جمع اصحاب رسانه گیلان با اشاره به افزایش میزان سفر در کشور اظهار کرد: جاده‌های شمال کشور از جمله گیلان جزو جاده‌های پرتردد کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده است. 

وی با اشاره به آمار تردد جاده‌ای کشور در طرح نوروزی امسال افزود: حدود 370 میلیون تردد استانی و بین استانی طی نوروز امسال به ثبت رسیده است. 

فرمانده کل نیروی انتظامی گیلان به آمار تلفات جاده‌ای در طرح سلامت نوروزی امسال نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس رخداد انتظامی، 629 نفر در حوادث جاده‌ای کشور تاکنون تلف شده‌اند هر چند آمار پزشکی قانونی بیش از این تعداد خواهد بود. 

رادان با اذعان به اینکه شمار حوادث و تلفات جاده‌ای کشور در مقایسه با سال گذشته کمتر است، بیان کرد: پلیس تماما بسیج شده تا شمار حوادث و تلفات جاده‌ای کشور را علیرغم افزایش حجم مسافرت‌ها، کم کند اما شرط آن صبوری بیشتر مردم و همراهی آن‌ها را می‌طلبد. 

وی همچنین آرامش و نشاط را خواسته به حق مردم و پلیس در تمامی ایام سال از جمله نوروز برشمرد و از عموم مردم خواست تا با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از بروز حوادث جاده‌ای بکاهند. 

برچسب‌ها