کد خبر 165040
۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳

بیش از 17 میلیون و 267 هزار تردد بین استانی در حوزه جاده ای کشور ثبت شد

بیش از 17 میلیون و 267 هزار تردد بین استانی در حوزه جاده ای کشور ثبت شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از 17 میلیون و 267 هزار تردد بین استانی در حوزه جاده ای ثبت شد که رشد 11 درصدی را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.

به گزارش گروه اقتصادی حیات، مهرداد بذرپاش روز پنجشنبه با حضور در ایستگاه پویش همراهان سفر در استان البرز اظهار کرد: یکی از پرترددترین راه‌های کشور کرج - قزوین و قزوین - رشت است و طرح نوروزی در کشور از 24 اسفند آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا روز گذشته در حوزه دریایی بیش از یک میلیون و 802 هزار مسافر از بندرها و سواحل جنوبی ما به جزایر مسافرت کردند و بیش از 204 هزار خودرو به همراه آن‌ها منتقل شد، این آمار بیش از 63 درصد رشد کرده است.

وی بیان کرد: در حوزه گردشگر دریایی 634 هزار نفر از امکانات سواحل جنوبی و شمالی استفاده کرده‌ اند که عدد قابل توجهی به نسبت سال گذشته است.

بذرپاش با بیان اینکه 57 هزار و 860 نفر تا پایان روز گذشته از قطار برای مسافرت خود استفاده کردند، این آمار به نسبت سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در حوزه هوایی بیش از یک میلیون و 96 مسافر به مقاصد داخلی و خارجی سفر صورت گرفت، 77 هزار و 267 پرواز داخلی و حدود یک هزار و 667 پرواز خارجی نسبت به خدمات‌رسانی مشغول بودند و سه درصد به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی ما در وزارت راه و شهرسازی کاهش آمار تصادفات جاده‌ای است و بر این اساس پویش همراهان سفر ایمن اجرایی و 100 ایستگاه برای این منظور در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: در این ایستگاه‌ها فضای مناسبی برای استراحت مسافران نوروزی و همچنین برگزاری برنامه‌های تفریحی و فرهنگی فراهم شده است.

برچسب‌ها