کد خبر 162015
۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱

توضیح سازمان سینمایی در واکنش به شایعه تولید یک فیلم مغایر با ارزش‌های دینی

توضیح سازمان سینمایی در واکنش به شایعه تولید یک فیلم مغایر با ارزش‌های دینی

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی کشور در پی انتشار خبری مبنی بر تولید یک فیلم ضددینی با عنوان «شوالیه سیاه» گفت: این اثر پیش از این به تایید اعضای شورا رسیده و هیچ‌گونه مغایرتی با اصول و ارزش‌های دینی ندارد و آنچه در اخبار مطرح شده، صرفاً یک اشتباه بوده است.

به گزارش گروه فرهنگی حیات به  نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، روح‌الله سهرابی در توضیح مباحث مطرح شده در برخی از رسانه‌ها درباره فیلم شوالیه سیاه اظهار داشت: پس از بررسی خبر منتشر شده در راستای تنویر اذهان مخاطبین دغدغه‌مند و علاقمندان به سینما به اطلاع می‌رسانم فیلم ویدیویی «شوالیه سیاه» به کارگردانی آل ابراهیم دهکردی در خرداد 1400 پروانه ساخت گرفته و پس از تولید در شهریور 1401 موفق به دریافت پروانه نمایش ویدیویی از شورای فیلم‌های ویدیویی شده است. این اثر پیش از این به تایید اعضای شورا رسیده و هیچ مغایرتی با اصول و ارزش‌های دینی ندارد و آنچه در اخبار مطرح شده، صرفا یک اشتباه بوده و تکرار مداوم آن ناشی از شیطنت رسانه‌ای است.

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی اضافه کرد: به نظر می‌رسد با توجه به برگزاری آبرومند و باشکوه جشنواره فیلم فجر برخی افراد یا رسانه‌ها که از همان ابتدا در صدد حاشیه‌سازی برای سینمای ایران بوده‌اند به زعم خود بهانه‌ای برای رسیدن به اهداف خود را به‌دست آورده‌ تا با ترغیب برخی رسانه‌های دغدغه‌مند و دلسوز، جریان رسانه‌ای را با خود همراه کنند که تعداد محدودی از این رسانه‌ها هم بدون تحقیق و راستی‌آزمایی اقدام به بازنشر و یا قضاوت درباره مطلب منتشر شده کرده‌اند.

وی تاکید کرد: اطمینان می‌دهم چنین فیلمی تولید نشده و بررسی‌های ما نشان می‌دهد اساسا فیلمی با این مضمون از سازمان سینمایی مجوز نگرفته است. فیلم مورد بحث همان فیلم ویدیویی شوالیه سیاه است که کاملا متفاوت و مغایر با ادعاهای مطرح شده است.

برچسب‌ها