کد خبر 159268
۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

ترخیص محموله های داروی خاص از گمرک فرودگاه با دستور دادستان تهران

ترخیص محموله های داروی خاص از گمرک فرودگاه با دستور دادستان تهران

دادستان تهران گفت: با پیگیری دادستانی تهران 16 میلون و 395 هزار و 600 واحد داروی رقیق کننده خون (وارفارین) و 125 هزار واحد داروی نگهدارنده پیوند عضو (سل سپت) از گمرکات فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، ترخیص و به چرخه مصرف وارد شد.

به گزارش گروه سیاسی حیات، دادستان تهران گفت: با پیگیری دادستانی تهران 16 میلون و 395 هزار و 600 واحد داروی رقیق کننده خون (وارفارین) و 125 هزار واحد داروی نگهدارنده پیوند عضو (سل سپت) از گمرکات فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، ترخیص و به چرخه مصرف وارد شد.

علی صالحی با اشاره به اینکه داروهای ترخیص شده جزء داروهای کمیاب و مورد نیاز بیمارن خاص هستند، اظهار کرد: این داروها با موافقت ابتدایی سازمان غذا و دارو وارد شده بود و با توجه به گذشت مدت زمان طولانی و عدم ترخیص از گمرک، دادستانی تهران با پیگیری های لازم با سازمان غذا و دارو و اداره کل گمرک تهران، دستورات لازم جهت رفع موانع ترخیص را صادر کرد.

وی افزود: این دو محموله دارویی در حدود یک سال در گمرکات فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) رسوب شده بود که با توجه به نیاز عمومی کشور، دستور ترخیص از گمرک به مراجع ذیربط صادر و اجرایی شد.

 

برچسب‌ها