کد خبر 159265
۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲

میرتاج الدینی مطرح کرد؛

لزوم توجه به میادین مشترک نفت و گاز در بودجه سال‌آتی؛بخش خصوصی عقب‌ماندگی‌ها را می‌تواند جبران کند

لزوم توجه به میادین مشترک نفت و گاز در بودجه سال‌آتی؛بخش خصوصی عقب‌ماندگی‌ها را می‌تواند جبران کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: باید بخش خصوصی را به حوزه فعالیت میادین مشترک نفت و گاز وارد و مردم را در این فعالیت سهیم کنیم تا عقب ماندگی ها در این بخش جبران شود.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ به نقل از خانه ملت «حجت‌الاسلام و المسلمین  سید‌محمدرضا میرتاج الدینی» گفت: متاسفانه در بودجه سال‌آتی و در زمینه نحوه فعالیت میادین مشترک گاز و نفت اقدام روشنی رخ نداده است. ما در گذشته هم شاهد بی‌توجهی به نحوه فعالیت میادین مشترک گازی و نفتی بودیم که در جریان فعالیت، قطری‌ها سهم بیشتری را از انرژی کسب کردند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از میادین مشترک ما در حوزه گاز، اعم از فرزاد A و B با عربستان است لذا مسئولین این کشور اقدامات خود را در دست اجرا دارند و اما ما در این خصوص اقدام قابل توجهی را شاهد نیستیم.
وی با اشاره به راهکارها در زمینه رفع این مشکل بیان کرد: باید بخش خصوصی را به حوزه فعالیت میادین مشترک نفت و گاز وارد و مردم را در این فعالیت سهیم کنیم تا عقب ماندگی ها در این بخش جبران شود.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: البته ما پیشنهاداتی را در این جهت در لایحه بودجه دنبال می‌کنیم تا این پیشنهادات در زمان بررسی بودجه مطرح و برخی موارد اصلاح شود.

برچسب‌ها