کد خبر 152183
۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱

رییس جمهور: کادر پزشکی در دوران کرونا مجاهدانه از جان مردم دفاع کرد

رییس جمهور: کادر پزشکی در دوران کرونا مجاهدانه از جان مردم دفاع کرد

رییس جمهور با قدردانی از کادر درمان در دوران کرونا گفت: این قشر زحمتکش در کنار مردم بسیار مجاهدانه از جان و زندگی خود گذشت و در راه سلامت آحاد جامعه تلاش کرد.

به گزارش حیات از ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در دیدار با اقشار و نخبگان خراسان شمالی اظهار داشت: افتخار بزرگی است که امروز در جمع مردم و مدیران خراسان شمالی هستم، این استان مردمانی بسیار با بصیرت، احساس مسوولیت و خونگرم دارد و روحیه پذیرایی از زائران امام رضا(ع) را در طول تاریخ تجربه کرده اند.

وی افزود: مردم خراسان شمالی با گویش های ترک، فارس، ترکمن، تات و فارس در کنار یکدیگر با وحدت زندگی می کنند و مردم این خطه در پیروزی انقلاب اسلامی، حریم و حرم خوش درخشیده اند.

رییس جمهور ادامه داد: همچنان که تولید محور اصلی اقتصاد است، کشاورزان و صنعتگران استان به خوبی نقش خود را در این حوزه تعریف کرده اند و دانشگاه های خراسان شمالی نیروهای خوبی را پرورش داده اند و باید زمینه کار فراهم شود.

آیت الله رییسی گفت: استفاده صحیح از امکانات باید مدنظر باشد و در بازدید از پتروشیمی بجنورد متوجه کار بزرگی شدم که آب آنجا باید از پساب استفاده شود و این بعنوان یک ظرفیت برای مردم باقی بماند و تا پایان امسال باید آب این مجتمع در اختیار مردم قرار گیرد و از پساب استفاده کند و این مجتمع برای اشتغالزایی نیاز به توسعه دارد که باید این کار انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان باید امیدوار باشند و گردش مالی مناسب داشته و کالای آنها با قیمت مناسب به همراه تسهیلات تضمین شود.

آیت الله رییسی ادامه داد: خراسان شمالی را از سابق می شناسم و مردم فهیم این استان مسائل ملی را به خوبی رصد می کنند و همچنان که ما با مشکل کرونا مواجه بودیم و روزهای صفر فوتی کرونا را سپری می کنیم؛ در برخی از کشورها تعداد فوتی ها زیاد است که باید از تلاش کادر درمان تشکر کرد چرا که بسیار مجاهدانه جان و زندگی خود را برای سلامت مردم گذاشتند.

دولت 480 هزار میلیارد ریال کسری بودجه داشت

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت 480 هزار میلیارد ریال کسری بودجه داشت گفت: این رقم کمی نیست هم اکنون کسری بودجه داریم و حتی به ما گفته می شد که با کسری بودجه چه کار می کنید.

آیت الله رییسی افزود: تلاش کردیم تا تولید نفت را افزایش دهیم و دیگر اقداماتی انجام دادیم تا کسری بودجه را بدون اینکه پول چاپ کنیم و یا از بانک مرکزی بگیریم توانستیم سال 1400 را پشت سر بگذرانیم.

وی گفت: هم اکنون هر ماه بین 10 تا 12 هزار میلیارد تومان و حتی 13 هزار میلیارد تومان هزینه های را که از قبل انجام شده، پرداخت می کنیم و این هزینه پیش از ما انجام شده بود و دولت فعلی باید آن را پرداخت کند.

رییس جمهور افزود: برخلاف گذشته امروز در حوزه نفت مشکل نداریم و بدون اینکه تعهدی جدیدی بپذیریم با همان وضعیت سابق نفت را می فروشیم که در حد قابل قبول هم است.

وی با بیان اینکه درآمد کشور افزایش پیدا کرده است گفت: علاوه بر 480 هزار میلیارد ریال کسری بودجه، حقوق ها را پرداخت  می کنیم و هزینه هایی هم داشته ایم.
دستمزدها باید عادلانه شود

رییس جمهور با بیان اینکه ما دنبال عادلانه کردن دستمزدها هستیم اظهار داشت: هیچ قشری در این خصوص نادرست نمی گوید، معلم، استاد، کارگر، اصناف ، کارمندان و سایر اقشار همه درست می گویند که ما گفته ایم که در دولت اجازه  دهید تا در پرداخت ها عدالت وجود داشته باشد.

آیت الله رییسی افزود: باید ببینیم چه قدر امکانات داریم و چه قدر باید پرداخت کنیم.

وی اشاره ای به سفرهای استانی کرد و گفت: از نزدیک شاهد مسایل و مشکلات مردم هستیم نمی شود که در تهران بنشینیم و تصمیم بگیریم زیراکه در سفر ها در کنار دانشجویان، اقشار مختلف، اساتید، معلم، کارگران و سایر گروه ها و اقشار قرار می گیریم و از نزدیگ با آنان گفت و گو می کنیم که درک متفاوتی است و خوب در جریان اوضاع قرار می گیریم.

آیت الله رییسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برخی ممکن است سفرها را سرزنش کنند افزود: شخصا سفرها را تجربه کرده ام و تجربه دیدار با مردم را داشته ام که قابل مقایسه با سایر ارتباطات نیست.

وی با بیان اینکه در کنار مردم بودن افتخار برای ما است اظهار داشت: آمار بانک مرکزی قبل از دولت چهار دهم درصد رشد اقتصادی بود که امروز نزدیک پنج درصد است.

وی با بیان اینکه باید با مراقبت ها زمینه رشد اقتصادی را فراهم کنیم و خود دولت نیز کارهای تورمی نکند افزود: پول ملی باید ارزشمند شود، هرچه قدر حقوق ها را اضافه کنیم حریف نخواهیم شد باید حتما وضعیت تورم را مهار کنیم که در این خصوص برنامه های جدی در دولت داریم.

ادامه دارد...

برچسب‌ها