کد خبر 140701
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳

عطر دل انگیز 72 شهید در شهر و دیار ایران

عطر دل انگیز 72 شهید در شهر و دیار ایران

ایران اسلامی در آخرین روزهای پاییز دیدگانش به بازگشت فرزندان گمنامش روشن شد. پیکر ۷۲ پرنده خونین بال بعد از سالها انتظار و دوری به آغوش میهن بازگشت. این هفته عطر خوش این گروه از شهیدان در دشت خاطره انگیز شلمچه پیچید و نغمه و نوای روحبخش «کجایید ای شهیدان خدایی» در کوی و برزن شهرها طنین انداز خواهد شد.

این گروه از مجاهدان یادگاری از جانفشانی فرزندان این مرز و بوم در عملیات های محرم، رمضان، کربلای 5 و تک دشمن در سال پایانی دفاع مقدس است و در مناطق زبیدات، شلمچه، نهر کتیبان و شرق بصره تفحص شده اند. آن گونه که سردار باقرزاده گزارش کرده اند از میان این مهاجران 4 شهید مربوط به سپاه بدر عراق است. قرار بر این است که این 4 تن پس از طواف در حرم مطهر امام رضا و برگزاری مراسم در مشهد مقدس به کربلا معلی و نجف اشرف باز گردند

این 72 شهید قبل از آنکه راهی زادگاه هایشان شوند، روی شانه های محزون مرزنشینان جنوب در گچین بندرعباس و آبادان و خرمشهر بدرقه شدند. از اتفاقات چشمگیر در ساعات بدرقه شهدا حضور همزمان برادران اهل سنت بندر عباس بود که با چشمانی اشکبار، شهدا را بدرقه کردند. آن گونه از تصاویر و ویدیوهای منتشر شده پیدا است، مردم مسلمان شیعی و سنی بندر عباس در صف خیره کننده ای از اتحاد قدرت انسجام نیروهای داخلی را به رخ بازیگران خارجی بکشانند و بگویند که امت مسلمان به هنگام تهدید و شیطنت در حفاظت از ایران اسلامی با تمام توان در صحنه هستند.

قرار است با ورود این شهیدان که با روزهای سوگواری برای رحلت حضرت معصومه (س) همزمان است ایران اسلامی حال و هوای ایران متفاوت‌ پیدا کند.

مردم قدرشناس ایران اسلامی خود را برای استقبال بزرگ از فرزندان برومند خویش آماده می کنند.

روز استقبال و تشییع از شهیدان، برای آحاد شهروندان ایرانی فرصتی برای ابراز ارادت و احترام به جوانانی است که آب و خاک این سرزمین را از بزرگترین تجاوز تاریخی نجات بخشیدند. آنها در آیین نمادین استقبال و تشییع، گویی پیمانی دوباره با شهیدان گمنام خویش می بندند تا میراث و آرمان بلند آنها را که آزادی و آسایش و امنیت این سرزمین و نظام اسلامی است پاس بدارند.

شماری از این شهیدان بزودی میهمان ثامن الحجج حضرت رضا(ع) خواهند شد. مردم مشهد یکی از بزرگترین مراسم های استقبال از مجاهدان شهید را در حالی برپا خواهند کرد که همزمان سیه پوش و سوگوار برای خواهر گرانقدر آن امام همام هستند. آن گونه که مقام های ارشد خراسان رضوی گفته اند، دستگاههای ذیربط پیش بینی یکی از مراسم های بزرگ را می کنند.

به گفته برخی مقام های نظامی، شرایط حساس سیاسی کشور بر اهمیت این آیین ها افزوده است آنها می گویند در چنین شرایطی که ایران از جانب برخی قدرتهای منطقه ای و بین المللی هدف تهدید و تحریم قرار گرفته است، شهدا و میراث آنها تنها تکیه گاه ما هستند. درس روشن آنها این است که ملتی اگر تفکر جهاد و ایثار در پیش بگیرد شکست و ضعف نزد او رنگ خواهد باخت.

بزودی آسمان و زمین ایران گوش به نجواهای عاشقانه پدران و مادران شهیدان خواهند سپرد. دیدگان خسته آنها بعد از سالها انتظار به ورود پیکر عزیزانشان روشنی خواهد یافت. همرزمان و شاگردان این سرداران خفته در خون با در دست داشتن گل‌ به سوی بدرقه پیکر مطهر آنها خواهند شتافت، آنها بوسه بر تابوت کسانی خواهند زد که ارزشمندترین سرمایه این سرزمین هستند، کسانی که در بهار جوانی خویش از همه وجود خود یعنی جان خود گرانمایه خویش گذشتند و آن را در راه دفاع از دین، میهن و نظام اسلامی تقدیم کردند. قهرمانانی در نابرابرترین جنگ دوران و با 8 سال ایستادگی مانع از آن شدند دشمنی مجهز به مدرن ترین سلاح آمریکا در تجزیه یا فروپاشی این سرزمین توفیق کسب کند.

از همین روست که اغلب نهادها و سازمانهای انقلابی در آستانه ورود پیکر مطهر این شهیدان فراخوان داده و از ملت قدرشناس ایران خواسته اند تا از حضور معنوی این شهیدان برای زنده کردن و رونق بخشیدن به فرهنگ ایثار و ایستادگی در دفاع از کیان نظام اسلامی و ناکام گذاشتن طرح ها و اندیشه های دسیسه آمیز دشمنان بهره بگیرند و اعلام کنند که ایران اسلامی با وجود همه دشمنی‌ها در چهلمین سال از انقلاب شکوهمند خود، در امنیت و انسجام تنفس می کند.

برچسب‌ها